dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

What did the Europeans force the Arawaks to do? work on the ships work on the plantations work in the factory work in Europe
what is the Coefficient in 3x + 7
trigonometry please help! work need to be shown
Ill give brainliest to someone who answers this correctly
Find the number of real solutions for the equation x2 -12x+36 = 0 A) 0 B) 2 C) 1 D) 3
why does everyone want brainliest
In circle P with m NPQ = 46 and NP=20 units find area of sector NPQ. Round to the nearest hundredth. i will give brainly
what is the slope of the line that passes through 4,-2 and -8,6
plz answer! ill give brainiest to the best answer
1. A box of pencils is 5 1/4 inches wide. Seven pencils, laid side by side, take up 2 5/8 inches of the width. How many inches of the width of the box is not t