faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

All of the following describe a descriptive essay except A) abstract ideas B) colorful details C) strong opinions D) clear impression
William Randolph Hearst and Joseph Pulitzer were described as ‘yellow journalists.’ Yellow journalism was used by newspapers in the 1890s to (@DOK 1, 8.4.8.A)
P4(s) + Cl2(g) mc030-1.jpg PCl3(l)
the philadelphia plan was
The main theme in a rondo movement is usually
There are six different toppings, all of which are listed below. If you were to choose three toppings for your sandwich, how many different combinations could y
I don't know what to do
Which of these is the best example of a situation that would lead to disillusionment
After the Industrial Revolution, how did European imperialism affect Asia?
How the need for military supplies led to a migration of people to northern cities