jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Compile a list of responsibilities that parents take on when raising a child. True or False
Can HIV be transmitted by breast milk in the mouth
The medians dropped to the legs of an isosceles triangle are congruent. True or false?
Given 7.90 g of butanoic acid and excess ethanol, how many grams of ethyl butyrate would be synthesized, assuming a complete 100% yield?
The cookie recipe needs 3/4 cups of sugar and 1/8 cup of butter. Alice puts in 1 cup of butter by mistake. How much sugar will be needed?
Stoicism taught that happiness came from being _____________. a.humorous and realisticc.reliable to economicalb.careful and truthful d.reasonable and logical
The moon's surface gravity is one-sixth that of the earth. Calculate the weight on the moon of an object that has a mass of 24 kg.
The dietary guidelines for americans promote a minimum of _____ minutes of moderate exercise weekly. 40 80 150 120
Which phrase correctly completes the following conversation? Le bistro Chez Renée est excellent. Ils servent ________ croque-monsieurs du coin. A) les moins c
SOMEONE PLEASE HELP ME!!!!!!!!!