channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x? 2 3 6 7
what process adds carbon dioxide to the air
Earth’s global average temperature is 14°C. Explain one change that can be made in this sim, that will dramatically increase the temperature.
HELP! PLEASE HELP it’s important I need it now
The psychological process that leads to people making generalizations about groups of people is called _____.
NEED HELP FOR A TEST, PLEASE :) (30 POINTS) Match each condition to the number of triangles that can be constructed to fit the condition. condition A: one side
I will give you brainlest if you are the first one to answer(and the best)
Why is it that a country like the United States would become involved in a war for decades and then later decide that its participation in the war had been so i
On November 1, 2021, Tim's Toys borrows $30,000,000 at 9% to finance the holiday sales season. The note is for a six-month term and both principal and interest
While some 80 million americans have been called for jury service at some part of their lives, fewer than half ever sat on a jury. please select the best answe