switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Rewrite the following fraction as a decimal. 4/5
Mrs. hunter hid the from visitors because she was?
You and a friend go out to dinner and each pay for your own meal. the total cost of the two meals is $25. your meal cost $4 more than your friends meal. how muc
I need help on this geometry question pls help
Tori is studying Japan and decides to paint a Japanese flag. She first paints a white rectangle that is 36 inches long and 24 inches wide. Then in the center ,
Money that is vested in a retirement account is
Based on the details in the passage, what is the thesis statement of the essay?The future is preordained, and we cannot control the future at all.We can control
Geometry question-- am I correct?
If you wanted to make certain numbers in a spreadsheet stand out, you should _____.
Pablo picasso's painting girl before a mirror reflects his knowledge of ________.