madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

Determine if each compound is an alkane, alkene, alkyne, or aromatic compound. This compound has the formula C H 3 C H C (C H 3) C H 2 C H 2 C H 2 C H 3. There
can you guys help answer these 5 questions
Explain the differences between adding and multiplying radical expressions using 2 examples you create.
two thin lenses with the focal length of magnitude 15.0 cm . the first is diverging and second is converging lens are located 11.3 cm apart. an object 1.60 mm t
To put pressure on employers, workers staged a. famines. c. trade unions. b. deteriorating conditions. d. strikes. Please select the best answer from the choice
help pls!!! Classify the following question: “President, vice president, and secretary are being chosen for the Environmental Club. In how many different ways c
Into indirect speech 'It's not possible,' said Harry, why does the company have to treat me so badly? These sort of things never happen to anybody else." thing
what is pop art? who created it? how was it popular? (using for my research page so no c&p please)
How to overcome software quality dilemma
Which number is rational? Please help, thanks!