nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

What is the role of church
30 x what will equal 100
Based on the information in the video, how would being from a middle-class family change the outcome for a young person's primary deviance? explain how the info
A soda has a volume of 560 ml and a density of 3.2g/ml. what is the mass?
Patty ordered a pizza to be delivered. The bill was $12.00. Patty pays $15 and tells the delivery person to keep the change as a tip. What percent tip did she g
find the scale factor for a dilation that maps the point (24 36) to (16 24)
In the united states what is the goal of public health
Please help me !! Thank you!!
The area of a square floor on a scale drawing is 36 square centimeters, and the scale drawing is 1 centimeter:4 ft. What is the area of the actual floor? What i
Suppose that x and y vary inversely and x = 1 when y = 12. Write a function that models the inverse variation. Graph the function and find y when x = 20. Write