laylaparisawesome laylaparisawesome
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

Judy paid $10.48 for a number of
toothbrushes. If each toothbrush
costs $1.31, how many toothbrushes
did Judy get?

Respuesta :

emonigriffin617 emonigriffin617
  • 01-03-2022
Judy got 8 toothbrushes. You can get this answer by setting $10.48= to $1.31x. X being the variable representing how many toothbrushes she brought. And the solve for x by dividing 10.48 by 1.31 to get 8
Ver imagen emonigriffin617
Answer Link

Otras preguntas

I need to buy a new ............. a) pair of jean b) some jeans c) jeans d) none of the above
Clozapine (Clozaril) and Chlorpromazine for negative and positive symptoms of Schizophrenia - what should be done for side effects? a) Discontinue medication im
List one method of testing a product quality
If A is a 5 x 7 matrix, then the linear system Ax = b (where b is a 7 x 1 matrix) is underdetermined.a. trueb. false
If a resistor with a current of 2 A through it converts 1000 J of electrical energy into heat energy in 15 s, what is the voltage across the resistor?
Select the correct answer from each drop-down menu. on was a nineteenth-century artistic movement that influenced nationalism in Europe. It emerged as a reactio
What test was developed to filter humanlike artificial intelligence? DARPA Challenge Turing test DeepMind ANALOGY Test
HELP!!!! 50 POINTS What is the genotype of individual |||-2?​
And it's important to mention measuring the specific heat for a certain object is done by using the calorimetry as a water container that is thermally insulated
PLEASE HELP!!! 50 POINTS What is the relationship between individual |-1 and individual |||-2?​