ondrexavier ondrexavier
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

Bella buys 4 packets of sandwiches at a bottle of water for £1.20 and 3 packets of crisps. Bella pays with a £20 note. She gets £5.75 change. Each packet of crisps has the same price. Work out the price of each packet of crisps.​

Respuesta :

Latifaalm9110 Latifaalm9110
  • 03-03-2022
3.45 pounds for each packed of crips
Ver imagen Latifaalm9110
Answer Link

Otras preguntas

Health insurance is an agreement between a patient and a healthcare provider, stating that the patient will pay for all medical expenses. an agreement between a
In "Louisa May Alcott, Author and Activist," what is the author's viewpoint regarding how Little Women came to be written? A book about a traditional family was
agreement between germany austria-hungary and italy
Pamela used a 30% off coupon to purchase a sweater. If she paid $32, what was the original price?
A robot makes 92 parts in 4 minutes. The robot works at a rate of how many parts per minute?
Pls help I am confused.
in the early 1830’s, the majority of workers in the textile mills of massachusetts were
For the function f(x) = -2x?, if the domain is {-3, 0, 3}, find the range. =-
describe how World War 1 soldiers were impacted by the flu
1. What characteristics does the Pardoner reveal in his prologue?