kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

The curved path described by the effect is due to what earth feature
As the human population grows, common minerals become more scarce. Which of the following is one way to address this problem? A) Move human communities to uninh
How many moles of water are in 1.23x10^18 water molecules
Please answer ASAP im in desperate need of help!!!
What is an equivalent expression of 12+18n+7-14n
In parallelogram ABCD, ∠Aand ∠Bare adjacent. The measure of ∠Bis two times the measure of ∠A Which equation gives the exact measure of ∠A
I need help with easy Spanish
There are some network modeling tools that can ________ the existing network.
Jude is placing boxes on a shelf that holds no more than 80 lb. He has x small boxes that weigh 5 lb each and y large boxes that weigh 12 lb each. Jude needs at
A form of government where a handful of elite society members hold political power is called a(n)