kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of x.
what tool is most appropriate for applying spread on the bread?​
If 35% of a number is 56 and 25% of the same number is 40 find 60% of that number
is the answer 250 or 500?
Which statements about Islam are accurate?
Distinguish between pressure and force in the case of wang yourself on a common bathroom scale
5. Which of the following is NOT an element of impressionistic painting? (1 point) O photography O mood O color O perspectiveDONT BE: not sure, be off topic​
A snack-size bag of pretzels contains 0.5 ounce. How many ounces of pretzels come in a bulk pack that contains 64 snack size bags.
How many constitutional isomers are obtained when the following compound undergoes monochlorination?.
Which of the following elements of classical pieces did Neoclassical artists seek to replicate? a. Precision b. Balance c. Rationality d. All of the above Pleas