williamsigh38 williamsigh38
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

I neeed help please help

I neeed help please help class=

Respuesta :

lokith
lokith lokith
  • 05-03-2022

Answer:

1 box of pencil cost 1 dollar and 1 box of pen cost 5 dollars

Answer Link

Otras preguntas

When Patey Pontoons issued 6% bonds on January 1, 2021, with a face amount of $600,000, the market yield for bonds of similar risk and maturity was 7%. The bond
What crime is committed by anyone (adult) who shall kill a child three years old?
PLEASE ANSWER QUICK What can an individual do to prevent a possible health concern when exercising outdoors? Question 1 options: Regularly buy new workout cloth
Concord Company sells televisions at an average price of $887 and also offers to each customer a separate 3-year warranty contract for $93 that requires the com
i need help writing an essay about this :( what was the view point of white southerners during reconstruction? example: how & why they were able to influenc
how is physical violence a good example of how protests might degenarate
What did the rise of King cotton mean for the import of African People into slavery, and the internal slave trade in the U.S.?
which sequence is generated by the rule 3n-1, where n represents the position of a term in the sequence?​
How does the magnitude of the force depend on the magnitude (absolute value) of charge 1 and charge 2.
In “Fences,” what is the effect of the end-stopped lines? from the poem fences