gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

Match each term on the left with the best definition on the right. Note: Not all definitions will be used. A detailed record of costs incurred to complete a spe
A spinner is split in to six equal sections with the sections colored as labeled in the drawingEmily rolls a number cube labeled 1-6 and spins the spinnerWhat i
Which of the following statements describes a benefit of most cells being small? A. Small cells move more slowly than larger cells, B. Small cells move more qui
Which option is an example of literal language? Select one: The bird's song was colorful. The bird's song was a sermon. The bird's song was beautiful. The bird'
intellectual property applies to which of the following situations?
Please help with this math problem!!!!
The sum of the measures of angle M and angle R is 90°. • The measure of angle M is (5x + 10)°. • The measure of angle R is 55°. What is the value of x?
what are 10 different products that help with attention span?
Simplify the expression 3(6/5p + 4q + 6) - 2(9/5p + 8q + 3) A. -4Q +12 B. 2/5p - 4Q +12 C. 28Q +12 D. 28Q +24
Please provide an answer that's simple and concise then provide an explanation if available Which transformation or combination of transformations can be used t