KatelynChar
KatelynChar KatelynChar
  • 03-05-2022
  • Mathematics
contestada

See your levels
A string of lights 4 yards long costs $9.48. What is the price per foot?
Hint: There are 3 feet in 1 yard.
$
Submit

Respuesta :

quandaledinglefan123
quandaledinglefan123 quandaledinglefan123
  • 03-05-2022

Answer:

$0.79

Step-by-step explanation:

4 x 3 = 12
9.48/12 = 0.79

Hope this helppsssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss

Answer Link

Otras preguntas

The points (a, 10) and (-2,6) are 5 units apart, find the values of a​
there was a back ….
What was "the shot heard 'round the world?" A the first shot of the American Revolution B the first shot fired at the Boston Tea Party C the shot that concluded
narrative poem include figurative language and rhythm and repetition
Please help me, It's due soon! Giving brainliest too!
pls help me with this:(((​
Point DD is located at (-2,-6)(−2,−6) on the coordinate plane. Point DD is reflected over the x-axis to create point D'D. Point D'D is then reflected over the
yandere ouji ga shachiku onna no watashi o hanasanai
what does the cartoonist say booze (alcohol) creates in society ?
What are the answers for all 6 100 points