flemmingdaniel81 flemmingdaniel81
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

Shelly buys some pies that cost $5.35 each and a cake that costs $17.50. Which expression can be used to find the total cost of a pies and the cake? NEED HELP QUICK​

Respuesta :

621050 621050
  • 04-05-2022

Answer:

22.95 (Addition)

Step-by-step explanation:

Add the numbers

Add $5.35 + $17.50

Answer = 22.95

How did we get it? ( Added the numbers)

Have a good day :D

Answer Link

Otras preguntas

which must be true of a quadratic function whose vertex is the same as its y-intercept? the axis of symmetry for the function is x = 0. the axis of symmetry for
Meaning of battle sweat
Help me plzzzzzzz and do the same
How did Lord Edward Coke's interpretation of English common law lead to the creation of the Declaration of Independence?
which form of carbon in the figure above is the hardest
may someone help me out with this please please
a company that makes 2.4 million in profits the previous is on pace to make$ 3 million in the current year . If the company makes this figure , what will be the
Excerpt from My Antonia, by Willa Cather Sometimes I went south to visit our German neighbors and to admire their catalpa grove, or to see the big elm tree tha
in an effort to eat healthier foods you pay more attention to food labels all of the following are required on labels the except _____. A. Nutritional benefits
identify the sentence that uses correlative conjunctions. a. not only did nia write the script, but she also acted in it. b. nia borrowed my video camera, but s