kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

anonymousquestions anonymousquestions
  • 01-02-2017
you bought 3 candy bars
Answer Link

Otras preguntas

A package of 4 pairs of insulated socks costs $21.96. What is the unit price of the pairs of socks? The unit price is $ per pair of socks.
The circle below has center P, and its radius is 6in. Given that =m∠QPR170°, find the length of the major arc QSR.
jackson's programming paid its june rent of $500 cash. demonstrate how to use the accounting equation to record the transaction by completing the following sent
you are the captain of your school football team write a notice to inform all about the semi-final match your team is going to play after school hours for the A
Hi can someone please help me with this.
The Knutson Corporation needs to save ​$15 million to retire​ a(n) ​$15 million mortgage that matures in 10 years. To retire this​ mortgage, the company plans t
simplify. 2(x-2y)-5x+6y-1=
reforms of the catholic church during the era of the protestant reofrmation were expressed princiapally in
dr. wright is a therapist who believes that unconscious thought processes impact behavior, which is a core belief of: please choose the correct answer from the
Mrs. Figueroa made a spaghetti dinner for the cheerleaders after practice. She purchased four and three fourths pounds of beef for $3.99 per pound. How much mon