tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

When yield curves are flat, short-term interest rates are above long-term interest rates. medium-term interest rates are above both short-term and long-term int
What types of jobs did people who lived in the indus valley perfom?
I dont know how to do these questions I would be pleased if someone helped thankyou.
Benny opened a bank account. He deposited $92.50 into his account every month for 10 months. He used 36.50 every month to pay for Art lessons. After 10 months,
A. general electric uses $10 million worth of glass, steel, and plastic to produce dishwashers. wages and salaries in the dishwasher division are $40 million; t
Wolfrich lived in Portugal and Brazil for a total period of 14 months in order to learn Portuguese.He learned an average of 130 new words per month when he live
What is a typical theme in pop music songs
I need help with 13 please 5ug=_____mg
can someone help with this please
The brain is primarily comprised of two different kinds of cells. they are neurons and: