jhern069 jhern069
  • 03-06-2022
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. Ali together, the balls cost 35.99. About how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

s403167
s403167 s403167
  • 03-06-2022

Answer:

about $2.31 per pound

Step-by-step explanation:

35.99/15.6 = 2.30705128205

2.31

Have a good day! :)

Answer Link

Otras preguntas

what is a num between 234,457.7 and 234,457.8.
508,372 in word form
Most fungi are saprobes. What does this mean? a.they feed on dead and decaying organic matter b.they can prepare their own food c.they live in a mutually benefi
To make one batch of granola, Linda mixes one pound of oat flakes, six ounces of walnuts, and four ounces of sunflower seeds. How many pounds of granola can she
Choose the correct word to complete this sentence. The beads were distributed ____ the 5,000 fans of "Squeaky" Johnson. A- Between B- Among
Abc is a right angled triangle work out the size of the angle marked x five your answer correct to 1 decimal place
What is 3/7*-1/9? Need answer quickly!
how would you show an example for the law of inertia?
How solve this it's confusing
Eva has $10 for lunch. Her meal cost $8.60. She wants to leave a 20% tip. Does she have enough money? Explain your reasoning.