mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

Three resistors of 100, 40.0, and 10.0 Ohms are in series with a 24.0 V power supply. What is the current in the circuit?
Identify the choice that is a run-on sentence. A While the water was warming up, Jack set out what he needed for his first shave. B Some people like to use sha
explain the working of hydrological cycle with the help of neatly labelled diagram?​
i have to finish this today HELPPPP! a teacher asks five students to write an equation with a solution of x= 4 . the students and their equations are shown belo
What will change more solid NiCl2 is added
PLEASE HELP ME GUYS ! What line up during mitosis metaphase at the metaphase plate? a) Homologous chromosomes Ob) Sister chromatids c) Aster d) Microtubes
Find the area of the circle with a diameter of 12 m. a 95.64 m2 b 112.27 m2 C 113.04 m2 d 210.36 m2
IF YOU KNOW FRENCH PLZ HELP WITH THESE ALLER+PREPOSITIONS
what is resources planning? explain the steps involved resources planning​
How does this relate to Manifest Destiny?