ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

What were two reasons people were ready to convert to Islam?​
9x43=9x(40+3)=(9x )+(9x3)= +27=
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
“On the landward side” means a. away from the volcano. c. on the far side of the bay. b. toward the volcano. d. on the sea floor.
According to cognitive theory, infants use their early relationships to develop a set of assumptions that become a frame of reference that may be used later in
The translation above shows an object moving​
Using the element above answer the following question: What is the atomic mass of Neon? Question 7 options: 10.180 11 20.180 Ne
If 8 times a number is decreased by 5, the result is 23.what is the number.
On his last credit card bill, Frank paid a variable finance rate of 1.5 percent on the first $500, and 1 percent on any amount above $500. How much did he pay i
a stock person at the local grocery store has a job consisting of the following five segments: 1) picking up boxes of tomatoes from the stockroom floor 2)accele