itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

A diagonal support beam is attached to the gate of a fence as shown. Which angles must be congruent in order for the top and bottom sides of the gate to be par
How would someone identify an above ground fault on a geologic map?
Someone anyone. Help please. Thanks in advance
Ep-20 In general, what are dry chemical fire extinguishers designed to do?
Which statements about Egyptian, Greek, Roman, and Maya columns are true? Choose all answers that are correct. A. They had function but not beauty. B. They co
How did religion shape Japan's culture?
Which communications device became a fixture in U.S. homes during the 1920s? A. the telegraph B. the phonograph C. the television D. the radio
54 feet equals blank yards
The answer is C "peer pressure".
Find the value please