skylarbuggie skylarbuggie
  • 02-01-2023
  • Mathematics
contestada

Dakota spent $6.40, $12.25, and
$8.60 for lunch over a three-day
period. How much did she spend on
lunch for these three days?

Respuesta :

26atharmuhammadmoawa 26atharmuhammadmoawa
  • 02-01-2023

Answer:

27.25

Step-by-step explanation:

6.40+12.25+8.60 = 27.25

Answer Link

Otras preguntas

Which best explains how two oxygen atoms, each with six valence electrons,can bond with each other ?
When tectonic plates move in opposite but parallel directions it is called a...?
a store is going out of business everything is marked down 40% how much do you pay for an item that cost $150
Bowling costs $4.50 per game (g). Shoe rental costs $3.75 each. The total cost is a function of the number of games. What function rule models the total cost of
ONLY IF U READ "Golden Goals" What does the subheading "An Unlikely Journey" refer to? USE R.A.C.E.C.E!! R : restateA : answerC : cite from the textE : explain
Which of Napoleon's campaigns represent the FURTHEST extent of his victories and a major turning point in his military career?
This figure shows circle Z with chords AB and RS . mAR=55° mRB=66° AB=8 m RS=8 m What is mRS?
Charles I, Louis XVI, Marie Antoinette and Maximilien Robespierre were similar in that all
What is a typical dish of Oaxaca?
Yuri works for a county law enforcement agency. he assists the sheriff's department by finding out the cause of death in homicides, suicides, and other cases of