HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

You have set a goal to drink more water every day. Your water bottle holds 0.5 liters of water. In the equation below, b is the number of times you drink all th
2. Evaluate the logarithm. ( log,1024
If our monthly income is $1,450 and your house payment is $1,125, what fraction of your monthly income must go to pay your house payment?
If the speed and mass of an object are doubled, which of the following is true? A) The momentum of the object is doubled B) The kinetic energy of the object is
Find the area of the triangle ABC given angle A = 45°, b = 8, and c = V2.
-5 = -9 + r/5 HELP ILL GIVE BRAINLIEST
a parent has one dominant allele for black fur (B) and one recessive allele for white fur (b). the other parent has two recessive alleles for white fur. in this
Each food item contributed to the local food bank is recorded as a positive number, while each food item donated to a family is recorded as a negative number.
Chicago has a temperature of -10 degrees Fahrenheit. It is colder in Minneapolis than in Chicago. Select all the values that could represent the temperature of
How would I solve this?