criswell91
criswell91 criswell91
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

28 grams in an ounce so if each gram costed 20$ how much money would you make?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-03-2017
the answer is 560. So I hope this helps you.
Answer Link

Otras preguntas

Mary is allergic to cats. Mary's friend, Sue, has a roommate who has cats. Whenever Mary visits Sue, Mary sneezes even before she enters Sue's house. Mary's sne
Sort each equation according to whether it has one solution, infinitely many solutions, or no solution. 5(x - 2) = 5x - 7 One Solution Infinitely Many Solutions
The company profits increased 20% from last year. If the profits last year were $2,500, what are the company's profits this year? A. $30 B. $300 C. $5,000 D. $3
simplify fully A) √9/25 B) √12/√3 C) √15/√3​
Please can u help me .
What is the equation of the graph? A. y=4x B. y= 1/4x C. y=-1/4x D. y= -4x
What is the function of RNA polymerase in protein synthesis? It brings the tRNA to the ribosome. It bonds the DNA strand. It unzips the DNA strand. It translate
to this genus include using tools, burying their dead, and Question 16 options: lack of prehensile tail. formed societies. opposable thumbs. hair on their bodie
The rugs in an office are shaped like parallelograms. Each has a base of 18 inches and a height of 10 inches. What is the area of the rug
why doesn't the skateboarder rolls as high up the ramp each time you go down the ramp ​