demaria demaria
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?

Respuesta :

jamesbeargr
jamesbeargr jamesbeargr
  • 02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15. 
$1.15 dollars per burger. 
Answer Link
JoshEast
JoshEast JoshEast
  • 02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60

then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex]  =  1.15
Answer Link

Otras preguntas

PYTHAGOREAN THEOREM: hummingbird's nest is 9 meters high in a tree and a flower is on the ground 12 meters away from the base of the tree. How far will the hum
steps in writing an essay
Manuel Fraser’s bank granted him a single-payment loan of $9,650. He agreed to repay the loan in 146 days at an ordinary interest rate of 7.75%. What is the mat
What is f(x) = x2 – 8x 11 written in vertex form? f(x) = (x – 4)2 – 5 f(x) = (x – 4)2 5 f(x) = (x 4)2 – 27 f(x) = (x 4)2 27?
This is a random error/change in the DNA sequence. These may be inherited or occur in cells during the lifetime of the organism.A.Genetic driftB.MigrationC.Muta
Please help! (Number 17)
how would the yellow wallpaper be different if it were told in another character's perspective
Please please help I really having a hard time with this thank you
How find the area of a parallelogram when base 9 feet and the side is 8/9 feet
Why did king write "letter from bermingham jail"?