denitami8che denitami8che
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ryan buys two apples and three bananas for $3.00. reid buys four apples and eight bananas for $7.00 from the same store. how much does one banana and one apple cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-03-2017
1 Apple= 0.60
1 Banana= 0.58
Answer Link

Otras preguntas

simplify the expression
for the transformation to be defined as a rotation, which statementd must be true?Check all that apply
Exhalation removes what from the body.
What is the slope of a line that is parallel to y=3x+5
Help on 9-12! I just need someone to check my Spanish answers above. Thanks guys!
best translation....
The u.s government is a
A homeowner wants fence her rectangular backyard. The yard is 75ft by 90ft. If fencing costs $6 per foot how much will it cost to fence the yard?
Isaac's wife was from: Ur Canaan Haran Egypt
what is the difference between food web and food chain and what do they have in common?