Bearclaws72
Bearclaws72 Bearclaws72
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

Respuesta :

anaguzman
anaguzman anaguzman
  • 03-03-2017
each pretzel costs $1.68
Answer Link
SyntaxError
SyntaxError SyntaxError
  • 03-03-2017
You will divide 6.72 by 4

[tex]\frac{6.72}{4} = 1.68 [/tex]

the cost of each pretzel is $1.68

Not bad!
Answer Link

Otras preguntas

which city was located nearest the nile river delta
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
which city was located nearest the nile river delta
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
which city was located nearest the nile river delta
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer