cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

a barometer measures_________. a) wind direction b) air pressure c) wind speed d) temperature
What is anti-parallel replication
Find the length of side c in the right triangle below. Round to the nearest tenth if necessary. A) 4.9 B) 13 C) 14 D) 1669
Which structural feature will differ among an ester, an alcohol, and an aldehyde, regardless of which examples are being compared? the functional group the bra
find the volume of a cube with the length of each side is 6 cmon
What is the reverse of “multiply by 6”
The ratio of jakes money to joes money is 3:5. If joe gives jake $25, they will have an equal amount of money. How much money do they have altogether?
Stell eine Frage: 1. .................... Ich hole sie vom Bahnhof ab. 2. .................... Ich komme nach der Schule. 3. .................... In die Disk
PLEASE HELP Jane can make a handcrafted dream catcher in 6 days. Zena makes the same dream catcher in 4 days. If they work together making dream catchers, how
For which k are the roots of k(x2+1)=x2+3x–3 real and distinct?