Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

1. Arc QR = Arc RS = 2. Find x and y -- if your answer is not a whole number, round to the tenths!
1. Arc QR = Arc RS = 2. Find x and y -- if your answer is not a whole number, round to the tenths!
What is the sum of the matrices shown below? 3 6 0 9 5 -2 + 6 0 -8 4 =
A parking garage bases its prices on the number of hours that a vehicle parks in the garage.The first two hours cost $2 per hour, between two hours and six hour
The monthly cost of water use is a linear function of the amount of water used (HCF). The cost for using 16 HCF of water is $39.04, and the cost for using 44 HC
Find the missing side and angle measures in triangle ABC. Round your answers to the neFind the missing side and angle measures in triangle ABC. Round your answe
All are true about the American Revolution EXCEPT Many soldiers died from cold and disease at Valley Forge. The colonists did not receive any foreign aid during
1. Arc QR = Arc RS = 2. Find x and y -- if your answer is not a whole number, round to the tenths!
What is 4.5 repeating as a fraction?
The study of the communicative function of touch is known as A) haptics. B) paralinguistics. C) chronemics.