barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

Find KL step by step
What is conductometric titration
Find the length of a chord which is at a distance of 4 cm from the centre of the circle of radius 6cm.​
What is the mood of this sestet in Sonnet XIX by John Milton?
Simplify 4(3^2y^4).^3 / (2x^3y5)^4
What is the dicrotic notch, and why does it follow the t wave?.
part of your hygiene is washing daily you should consider using a deodorant or antiperspirant to prevent under arm oder which of the following is true​
I WILL GIVE YOU BRAINLIEST Review the map. A map titled Global Climate Zones and the Arabian Peninsula. A key shows Tropical = red, Dry = yellow, Temperate = gr
Where in mexico can you buy clothes, music, books, and crafts?.
If i filed my taxes on january 25 when will i get them?.