mfgamer13
mfgamer13 mfgamer13
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

Ten years ago, you could buy a loaf of bread for $1.21.

Twenty years ago, you could buy a loaf of bread for $0.92.

What is the difference in prices?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-05-2017
$0.29


hope I helped

pls mark the branliest
Answer Link

Otras preguntas

(100 POINTS!!)What is the fraction form of $0.25??A. none of these is correctB. 25/100C. 25/50D. 25/75(ONLY PICK THE OPTIONS HERE!!)
What is the value of h? A right triangle is shown. Each angle between the hypotenuse and a leg is 45 degrees. One leg of the triangle is labeled 8. The hypotenu
Whats the use for hands?
1.do you think this exercise can help you in understanding yourself better?2.how can this help you in achieving academic success? ​
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST AND 5.0 RATING
A small dog walks 12 meters east and then 5 meters north. How many meters is the dog from her starting position? [?] m 5 m 12 m
According to you,what should be done to modernize and commercialize agriculture in nepal?​
Solve the following literal equation for r in terms of pi, h, and v. Equation: v=pir2h (pi r squared h)
Need help with this logic puzzle
2. How do cells build a variety of structures to function in the cell?