craner145
craner145 craner145
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

bananas cost $0.89 each at the Fruit Stand Isabel has $11.75 how many bananas can she buy

Respuesta :

DariusX
DariusX DariusX
  • 05-05-2017
11.75 / 0.89 = 13.2022472

she can buy 13 bananas
Answer Link

Otras preguntas

how did the great depression prepare Roosevelt for the war effort
Please Help me! What is the value of z for the equation fraction 1 over 3z = −fraction 5 over 6 + fraction 1 over 6z? 5 2 −2 −5
What separates the thoracic cavity from the abdominal cavity?
Which of the following are polynomials?
for all the christians on brainly, describe to me how faith works, how do you know ''jesus'' and ''god'' are real, and how sin is bad if you enjoy what ''wrong'
a computer application used to enter, analyse and present quantitative data
Which Statement Represent A View Of An Opponent Of The Social Safety Net
In 1578, a high lama of the gelug school was given the name dalai lama.” what does the sino-mongolian translation of dalai mean in english?
Roosevelt formed the “Bull Moose” party because
Identify a result of economic reform during the progressive era.