princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

How much energy is given to each coulomb of charge that flows through a 1.5 volt battery?
Select the five nations that were Allied Powers of World War I:
a thin slice of silicon that contains many solid-state components is a(an) •transistor •integrated circuit •diode •cathode-ray tube
Programs such as unemployment insurance, disaster relief, or disability payments that provide benefits to all eligible citizens are known as
Need help with one of my discussions plz 15 points free Relate principles of good nutrition and wellness to the process of life time growth and development. •De
Bacteria, such as E.coli are simple, single-celled (unicellular) organisms. Elodea, also known as water weed, is a plant that is commonly used in aquariums. Whi
What's the answer to all of them
Which part of the eye helps focus light rays on the retina? A. lens B. pupil C. sclera D. iris
A; you should do some thing about the weak students. B; yes, I know but what-------------? I need help to feel the gap
When two aqueous solutions are combined the reaction forms a solid that settles out of solution. What is this solid called? A. substrate B. sublimate C. prec