leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

During the Battle of the Bulge, U.S. forces were: A. pushed back by German forces. B. able to land troops during the D-Day invasion. C. able to liberate Paris f
4. What's the screen that displays results from typing text, performing calculations, or running programs?
Explain how ratios can be written as a fraction. Which value is the numerator and which is the denominator of the fraction? Give an example.
What is the value of f(-3)? F(x) = 7-x if x ≤ -2 4x^2 if -2 < x ≤ 0 |x| + 9 if x > 0 will mark brainliest
Compute the value of the discriminant and give the number of real solutions of the quadratic equation. 4x^2-7x+2=0
A grant for students who are majoring in math or the sciences is called
What is the theme of the miser and his coins
Compare and contrast Venus and Mars, how are they different from each other and how are they the same 4 page Essay and poster on the 2 plants .
the measure of two complimentary angles are (3x+10) and( 2x+3) what is the measure of the larger angle? A. 86.2 B. 33.8 C. 15.4 D.56.2
What body system has akin (alike) functions to a liver system?