jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
Use the slope formula to find the slope of the line passing through the points (-2,3) and (6,-1)
The sum of three consecutive integers is 177. find the smallest integer.
Is the answer b? If not then what’s the answer
Wapi collected data about four machines and listed it in this table. Which machine has the greatest output force? A B C D
To help you understand your notes better, you could _____. A. zone out B. rewrite them C. redistribute them D. rezone them
Ted made a trip to his friends house and back. On the trip there he traveled 25 km/h and on the return trip he went 20 km/h. How long did the trip there take if
1. A rectangle has an area given by A=x^2+5x+6. Find expressions for the possible lengths and width of the rectangle. 2. The profits of a company are found by
Why were the japanese so successful when they attacked pearl harbor?
What is the theoretical yield of so3 produced by the quantities described in part a? express your answer numerically in grams?
__________ line(s) indicates passing is allowed if there are no oncoming cars. a solid yellow double solid yellow broken white broken yellow