mcwinn08 mcwinn08
  • 04-03-2024
  • English
contestada

Persuasive messages try to get us to do something. TRUE FALSE

Respuesta :

nayeristoledo2 nayeristoledo2
  • 04-03-2024
I personally think that is true
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of k in the proportion 9:k = 24:32
Reference values aimed at providing recommendations to reduce the risk of chronic disease is called ____________________.
A kayak is originally priced at $329.95. It is now 33% off. What is the price of the kayak now? Your answer 2 points
negative 5 x squared plus 3 xy minus 6 y squared plus 4 x squared minus xy plus 2 y squared
A country produces two goods, gadgets and widgets. Last year the country produced 15,000 gadgets and 12,000 widgets. This year it produced 17,500 gadgets and 12
this is uncle Ben third time visiting Paris fact or opinion​
A 9-pound bag of cornmeal costs $80.64. What is the price per ounce?
Common Tasks for Financial Analysts
QUESTION 2 CELLS AS ABASIC UNIT OF LIFE Study the diagram below and answer the question that follows. 2.1. Identify the type of cell illustrated above. 2.2. Pro
What is m∠2 if m∠1 is 46 degrees