makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

He will be recognized for implementing a remarkably __ solution to his problem.
The Kennedy Middle School cafeteria charges students $3 for 1/6 of a pizza. What is the cost per pizza?
help me!! show work pls
need answers quickly! will give brainlist!! Which region did the Franks invade after crossing the Rhine River? A Germany B Greece C Gaul D Italy
Please help me. I'm going to fail if someone doesn't and quick please.
Which of the following is always true of the vertical angles formed by perpendicular lines? Check all that apply. A. They are congruent. B. They are right angle
What is the product of (3a + 2)(4a2 - 2a + 9)? 12a3 - 2a + 18 12a3 + 6a +9 12a3 - 6a2 + 23a + 18 O 12a3 + 2a2 + 23a + 18
What is the function of junk DNA in cells? Select all that apply. a) protecting the ends of chromosomes b) turning genes on and off c) holding the nucleus toget
answer these question SOLVE these 1.(5x + 3 = x + 11) 2.(7x - 2 = 5x +14) 3.(18x - 15 - 12x + 16) 4.(9x - 19 = 2x - 5)
The following table contains statements that provide some analysis of policies that address globalization. Categorize each of these statements as either positiv