mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 18+ )
Otras preguntas
Select all expressions that are equivalent to 2(3x + 7y). Question 1 options: 6x + 14y 6x + 7y 1(6x + 14y)
If scientists are wrong about Earth's age based on radioactive material and the decay rates are really much faster, how would nuclear power plants be affected?
KThe pleasure of all living things in Baldur's presence means the happiness that the sunlight brings; the sorrow of all living things at his death means the glo
According to Greenville why does Great Britain have a large debt and who should help pay that debt??
If you have a lien on your vehicle, you cannot apply for a duplicate copy of your vehicle’s certificate of title. true or false
x+y=-4 x-y=2 Use elimination with adding and subtraction
What is the difference between a public and a private corporation?
Help me with english please
How were kapos like the camp administration, and how were they like the other prisoners? Use details from the memoir to support your answer.
someone please help me what is the area of this figure? 18m 18m 8m 16m