lulukins
lulukins lulukins
  • 01-11-2017
  • Mathematics
contestada

Difficukt question help

Difficukt question help class=

Respuesta :

JazzyP0tato
JazzyP0tato JazzyP0tato
  • 01-11-2017
Well, if two burgers and one hotdog costs 4.82, and one burger and two hotdogs cost 3.70, you substract those to find the cost of one burger.  Then you add that by two, and that's the cost of two burgers.  Now you just need the cost of two hotdogs.  Subtract the cost of two burgers and 4.82.  Then divide that by two.  That's answer!  
Answer Link

Otras preguntas

What factor about cellular respiration are you testing? ( what makes the three bottles different?)
22/55 of a number is what percentage of that number
Boden is making a prize wheel for the school fair. The ratio of winning spaces to losing spaces is shown in the diagram. The table shows the number of winning a
A square coil of wire with 15 turns and an area of 0.40 m2 is placed parallel to a magnetic field of 0.75 T. The coil is flipped so its plane is perpendicular t
En qué consistió el nuevo modelo económico Industrialización por sustitución de Importaciones?
m∠QPSm, is a straight angle m∠RPS=6x+11 m∠QPR=7x+143 ;Find RPS
PLEASE help me with this question! This is really urgent! No nonsense answers please.
Itumeleng Khune....human rights that you felt the media infringed upon each case​
Write a poem about what self care means to you.
calculate 6/√2 and express it in form of a√b