reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Mark each statement if it describes a Greek religious belief. A. A god or goddess could be a powerful ally or a terrible foe. B. The gods and goddesses sometime
Weightlessness is experienced by an astronaut in space. This means that the astronaut's muscles have to be stronger to move his body or lift other objects. True
In a video game, you earn 4 points for each jewel you find. you earn 6 points for each star yu find. write an equation that represents this situation. you must
The Buddha's first dharma talk covered A. The rig Veda B. The 5 pillars C. The ten commandments D. The four noble truths and eightfold path
How would the Philippine government respond to an insurgency?
Search results for "there are 550 people at a basketball tournament. 1/3 of the adults and 1/5 if the children wear basketball jerseys. the number of adults and
WHAT IS 9.1/3576, SHOWING STEPS
90% as a decimal round to the thousandths place
vicki puts 10 books on a shelf. the 10 books take up 28 cm.what is the mean average thickness of her books? show your working
The early Israelites recorded event and laws in a text that is called _________