buggautt51 buggautt51
  • 03-12-2017
  • Business
contestada

Conversion cost per unit equals $7.00. total materials costs are $60,000. equivalent units are 20,000. how much is the total manufacturing cost per unit?

Respuesta :

Kingdrew58
Kingdrew58 Kingdrew58
  • 03-12-2017
The total cost per unit would be 10$
Answer Link

Otras preguntas

je m'assoirai là est à wurk temps
Hanan buys a pair of shoes for $51.49 and a board game for $17.65. She pays with $80.00. How much change will Hanan get back?
What is 347,200,000 in scientific notation
Please select the word from the list that best fits the definition to answer
My question is how do you write 2×10^-4 in standard form
Explain how to form a possessive indefinite pronoun; demonstrate by writing a sentence using the pronoun "everyone."
red light has a longer _____ than violet light
serena can't get a connection on her gadget._____she borrow yoursA.have to B.may C.can D.would​
Please select the word from the list that best fits the definition Worker who was tied to the land Next Submit Save and Exit Mark this and return
6th grade math i mark as brainliest​