23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

What distinguishes the puritans faith from others of their time period?
Assuming the diameters of the nucleus and atom are 10−4 å and 1 - 5 å correspondingly, what fraction of the volume of the atom is taken up by the nucleus?
what can alcohol damage and make it more difficult to understand how far away an object is
for questions 1-2 , use what you have learned about adding and multiplying rational and irrational numbers to identify each sum or product as a rational or irra
i need help fast please!!!
What procedures must be described in an agreement called an "assurance of compliance" with ohrp? procedures in place that ensure that subjects will be protected
Josh had 6 hours of free time on Saturday. He spent 2 of those hours playing video games. What percent of his time did he spend playing video games.
How do I solve question 34
Mia agrees to borrow a 3-year loan with 4% simple interest to buy a motorcycle Part A - If Mia will pay a total of $444 in interest, how much money did she init
You and other college students are deciding whether to major in music or engineering. you learn that there is a shortage of engineers making it easy for enginee