mlewis825p3g2lc mlewis825p3g2lc
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Bob bought 9 candy bars and ate 1/3 of them. Joe bought 6 candy bars and ate 2/3 of them
who ate more?

Respuesta :

Gamergirl1234
Gamergirl1234 Gamergirl1234
  • 01-02-2018
Joe ate more candy than Bob
Answer Link
itzel21
itzel21 itzel21
  • 01-02-2018
Joe eat more than bob eat
Answer Link

Otras preguntas

MC)Which of the following was a prominent argument used to support the United States’ acquisition of overseas territories during the late 19th century? The Unit
Which statements accurately describe the book The Prince and its ideas and influence? Choose all answers that are correct. A. It is safer for a ruler to be fear
Concurrent powers refer to which of the following? A.)powers granted solely to state governments B.)powers granted to the national government C.)powers transfer
elli has some money If she buys 2 comic books, she will have $7 left If she buys 3 comic books, she will need $8 more. How much does each book cost?
the three-toed sloth often is camouflaged by algae. which type of symbiosis does this represent and why?
Give two reasons why some people are racially prejudiced.
Which statement best explains why the sun is a star
what is your best friends name
During spermatogenesis, which of the following undergoes meiosis II to produce four haploid mature sperm cells? Haploid primary spermatocyte Diploid secondary s
Find the remainder when f(x) = 4x3 − 20x − 50 is divided by x − 3.