Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

The legend of sleepy hollow Brom bones took great pleasure in
What is the role of ubiquitin in host cells be specific?
Fill in the blank with the verb that best completes the sentence. Nosotros Siempre ____ la verdad. * la versed= the truth A. Decimos B. Asistimos C. Venimos
A special 8 sided die is rolled 20 times with these outcomes: 2, 4, 7, 3, 1, 5, 4, 6, 3, 8, 6, 2, 5, 2, 6, 1, 7, 4, 5, 6, ....... What is the experimental proba
PLEASE HELP! Write an algebraic expression for n times 2
In the 1800s how did the federal government respond to southern attempts to limit African voting
One way for a country to curb runaway inflation is to​ ________.
Our traits are determined by our genes and these traits are inherited. Where do our genes come from? A) our father B) our mother C) from both parents equally
What is the role of ubiquitin in host cells be specific?
Heather is 8 years older than twice her nephew’s age. If Heather is 22 years old, how old is her nephew?