holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

Is there DNA in our food? How do you know?
What two numbers has a lcm of 50
What's needed to know Right now we are doing unit 1 which is about tensions in ropes and weight and stuff about newtons. We are taking a test tomorrow and I st
what is £42 increased by 10%
this gas makes up close to one fourth of the air surrounding earth
Convert 57 mL to its equivalent in L using dimensional analysis
which term better describes political parties in american politics: division or unifying?
Simplify the expression. [90 – (12 + 13)](15 ÷ 3)
The cost for n students to attend a workshop is 7n+12 dollars. What is the cost,in dollars for  students to attend?
what is the 7.5x10 exponent 5 of scientific notation