aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Consider two accounts, which both have an initial deposit of $5,000 at 2.5% interest for 11 years. Find the difference in the total amounts of the accounts when
One of the solutions to the equation 5x^2+b x+12 = 0 is − 4/5. Find the value of b .
Gray rented a tuxedo for his friend's wedding. It cost him $93 to rent the tuxedo for 3 days. What was the daily rental rate for the tuxedo, in dollars per day?
50 POINTS!! I need help ASAP The Second Gate As you move through the first gate, you can see another gate not far in front of you. You approach the second gate
3.Your broker faxed to you the following information about two semiannual coupon bonds that you are considering as a potential investment. Unfortunately, your f
HELPPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEE!!!!!!
A group of tasks performed by one person makes up a(n) A. position. B. job title. C. appraisal. D. job structure.
rationolize the denominator √10 - √5 / √5 - √2
I have $175 in my wallet, consisting of $10 and $5 notes. the $10 notes are twice as much as $5 notes. Find the number of $5 notes.​
what does x=, im very stuck on this