khaenlin
khaenlin khaenlin
  • 03-02-2016
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much doss it cost per pound?

Respuesta :

BrainSan
BrainSan BrainSan
  • 03-02-2016
One you spelled does wrong. Two, the answer is $0.49 per pound. Because, you divide $1.96 and 4 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

Rebecca would like to add a direct quotation about voting to her narrative. Which is the BEST choice to include? A) "The short memories of the American voters
_is the economic system where individuals are encouraged to enter the market. A. Capitalism B. Humanism C. Feudalism
According to this credit report, how many accounts has Lillie had sent to collections?
PLEASE HELP TWO QUESTION !!!!!!!!!!!! (2O POINTS!) q1 Mosquitoes have many interesting sensory abilities. They have chemical sensors that can sense body sweat,
Vhat is the probability of flipping a coin 11 times and getting heads 3 times? Found your answer to the nearest tenth of a percent.
PLEASE HELP ASAP!!!!! a lower auto insurance deductible usually means a higher __a.) maintenance costb.) max out of pocketc.) premiumd.) ticket.​
fractions equivalent to 14/32
A body of mass 0.1 kg falling freely under gravity takes 10 s to reach the ground. Calculate the kinetic energy and potential energy of the body when it has tra
Express the decimal as a percent. 1.276 60 points.
A researcher wants to understand if people's age and their religious affiliations are related to political conservatism. To do so, he analyzes data available on