cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

​the assortative mating theory proposes that initial mate selection is based primarily on
Worldwide, the most widely used renewable energy resource is ________.
helpppppppppppppppppppppppppppppppp
دریافت رمز شماره کارت عابربانک وحساب بهاره تبری
a student measured the density of gold to be 18.5g/cm3. the accepted value of the density of gold is 19.3g/cm3. what is the percent error of the students measur
What is the denotation of the word childhood? A. A time when a person is young B. A time of joy and happiness C. A time when a person is wise D.
The Tabernacle was set up in Canaan at: Gilgal Shiloh Hebron Mount Ebal
When an ex-convict returns to a life of crime, this is known as?
DNA extraction is a useful technique for scientists because it can be used _____. A. to determine if people are related B. to absorb viruses C. to verify a pers
Compare 6 ⋅ 108 to 3 ⋅ 106.