Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2016
  • Mathematics
contestada

Go math chapter 5 5.4 I need help please PICTURE SHOWN

Go math chapter 5 54 I need help please PICTURE SHOWN class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2016
The answer is 6 because 6 is a multiple of 3 and is half of 12 so he could buy 2 of them
Answer Link
meowlover
meowlover meowlover
  • 03-02-2016
possible price answer could be for because 4 times 3 equals 12 and 12 divided by 3 equals 4


hope this helps :-)
Answer Link

Otras preguntas

Which city did Muhammad return to and declare the holiest city in Islam?
Simplify the following expression. (45x + 64y) - (3x - 16y) A.42x - 80y B.42x - 48y C.42x + 80y D.42x + 48y
Which statement is true about eating disorders?
8 (40+7) = ( 8. ) + (8 7
The difference of a number q and 8
which is the better buy 1 liter of soda for $1 or 1 gallon of soda for $4
American colonists valued what British principle of government?
A pH of 2 indicates a(n) _____.
India before the mid-20th century included what are now the independent nations of India and A.) Pakistan and Bangladesh B.) Sri Lanka C.) Afghanistan and Burma
At the playground, 60% of the bike rack was filled. Thisis 30 bikes. How many total slots are there for bicycles?